Avondafsluiting hefbrug Boskoop

20 maart 2012 - De hefbrug Boskoop is gesloten voor autoverkeer op maandag 26 maart van 19.00 tot 23.00 uur. Autoverkeer kan het beste omrijden via de hefbrug in Waddinxveen. Fietsers en voetgangers kunnen wel over de brug maar moeten rekening houden met een wachttijd van ongeveer een half uur. De afsluiting is nodig om de geleidepalen in de vaarweg te vervangen. Deze geleidepalen beschermen de brug tegen schade bij aanvaringen.

Werkzaamheden

Het vervangen van de palen gebeurt met een kraan vanaf het water. Tijdens het vervangen van de geleidepalen moet de brug open staan waardoor het verkeer geen doorgang kan vinden. Na iedere paal die wordt verwijderd of geplaatst, gaat de brug kort dicht en kunnen fietsers en voetgangers onder begeleiding van verkeersregelaars over de brug.

Kwaliteitsverbetering

De technische staat van de huidige afmeervoorzieningen en geleidewerken bij bruggen is matig tot zeer slecht. Hierdoor komt de bescherming van bruggen, kades en oevers in gevaar. Daarom vervangt de provincie de wachtplaatsen zodat deze weer voldoen aan de eisen die gelden voor voorzieningen langs provinciale vaarwegen.

Groot onderhoud

Het werk bij de hefbrug Boskoop is onderdeel van een groot project waarin de provincie vanaf oktober 2011 tot het derde kwartaal 2012 de geleidewerken en wachtplaatsen voor beroeps- en recreatievaart vervangt. Dat gebeurt bij 40 bruggen en 2 sluizen in de provinciale vaarwegen. Het betreft werkzaamheden op het Korte Vlietkanaal, de Oude Rijn, de Heimanswetering, het Aarkanaal, de Gouwe, het Merwedekanaal en de Delftsche Schie.

Meer informatie

Meer informatie over de vervanging van de wachtplaatsvoorzieningen vindt u op de webpagina
www.zuid-holland.nl/wachtplaatsen.

|
Wilt u reageren? Gebruik dit formulier.
Reacties verschijnen op deze webpagina.  Spelregels

Een bestand uploaden

Met de knop bladeren kunt u een bestand van maximaal 2MB bijvoegen.

 

captcha28.gif
Nog geen feedback ontvangen.
terug naar boven
Internet site Provincie Zuid-Holland