- Startpagina
- Actueel
- Nieuwsoverzicht
- Nieuwsarchief
- Nieuwsbrieven!
- Persberichten
- Nieuwsbrief Zicht op Zuid-Holland
- Nieuwsbrief Economie
- Nieuwsbrief Veiligheid
- Nieuwsbrief Rijden op Aardgas
- Nieuwsbrief PZH in Europa
- Nieuwsbrief Bochtafsnijding Delftse Schie
- Nieuwsbrief Parallelstructuur A12
- Nieuwsbrief N207 Zuidwestelijke Randweg Gouda
- Nieuwsbrief N207 Leimuiden_Gouda
- Nieuwsbrief N209 Reconstructie Knoop A13
- Nieuwsbrief N209 Bergschenhoek
- Nieuwsbrief N218 Hartelfietsbrug
- Nieuwsbrief Hefbrug Waddinxveen
- Nieuwsbrief 3-in1 Project
- Nieuwsbrief Dynamisch Reizigers Informatie Systeem
- Nieuwsflits Fietspaden N470
- Nieuwsbrief Snelfietsroutes Den Haag - Leiden
- Nieuwsbrief Groot Onderhoud N218
- Nieuwsbrief Groot Onderhoud N218
- Nieuwsflits Julianasluis
- Nieuwsbrief Sebastiaansbrug
- Nieuwsbrief Mijn Groen Ons Groen
- Nieuwsbrief Duin- en Bollenstreek
- Agendaoverzicht
- Webcast Portal
- Voor de pers
- Loket
- Thema's
- Kaarten
- Bestuur & Politiek
- Over de Provincie
- Startpagina
- » Nieuwsbericht
Met erfgoededucatie aandacht voor herbestemming
22 maart 2012 - Op het symposium ‘Vieren en verder, 10 jaar erfgoededucatie’, presenteerden het Erfgoedhuis Zuid-Holland en ProBiblio hun educatieprogramma.

Dit programma is speciaal voor het provinciale themajaar 2012 Over-Levende Monumenten! ontwikkeld en bestaat onder andere uit een Themabus en het project Out of the Box!. In dit laatste project denken leerlingen mee over transitie van een monument dat herbestemd moet worden, zoals bijvoorbeeld het stadhuis van Gouda. Scholen kunnen zich voor dit educatieprogramma inschrijven.
Oproep aan alle scholen om in te schrijven
Op 21 maart opende jeugdcommissaris van de provincie Zuid-Holland, Jeanine Wols, de inschrijving en deed een oproep aan alle scholen om zich in te schrijven. Zij is dit schooljaar de schakel tussen provincie en de jeugd in Zuid-Holland.
In de toekomst ook zorg voor erfgoed
Geduputeerde Han Weber lichtte in zijn afsluitende toespraak de plannen toe voor erfgoed en erfgoededucatie. “Ondanks de bezuinigingen gaat erfgoededucatie door. Want de jeugd heeft de toekomst en zo’n toekomst heeft dan weer zorg voor het erfgoed.”
Meer Informatie
Het symposium ‘Vieren en verder, 10 jaar erfgoededucatie’ werd 21 maart gehouden in Gouda. Kijk voor de verdere berichtgeving hierover op www.erfgoedhuis-zh.nl.
Meer over het themjaar Overlevende Monumenten is te vinden op www.zuid-holland.nl/herbestemming.
Nieuws en voorlichting

