- Startpagina
- Thema's
- Programma's en Projecten
- Project Mainportontwikkeling Rotterdam
- » Natuurcompensatie
Natuurcompensatie
Hoek van Holland en ’s-Gravenzande
De komst van Maasvlakte 2 betekent meer scheepvaartverkeer, maar hoogstwaarschijnlijk ook meer uitstoot van stikstof. Dat komt met name het beschermde natuurgebied bij Voorne niet ten goede. Een nieuw natuurgebied tussen Hoek van Holland en ’s-Gravenzande moet de natuurwaarden die misschien verloren gaan in Voorne, compenseren (duincompensatie).
Het nieuwe gebied wordt 35 hectare groot. De flora en fauna in het natuurgebied zijn vergelijkbaar met de natuur in de duinen bij Voorne. Zo gaat geen natuur verloren door de komst van Maasvlakte 2. Het nieuwe gebied beschermt de inwoners ook extra tegen de zee.

Start werkzaamheden natuurcompensatie
Hoewel de zee ter hoogte van de zandopspuitingen niet is afgezet, raad de projectorganistie Delflandse Kust aan om enkele honderden meters van het werkgebied vandaan te blijven. Voor uw eigen veiligheid is het ook aan te raden voldoende afstand te houden van het baggerschip als het baggerschip het zand (via een leiding in zee) op het strand spuit. Uiteraard zijn de delen waar niet wordt gewerkt én de strandpaviljoens gewoon bereikbaar. Na de werkzaamheden krijgen de paviljoens een nieuwe plek op het strand, vergelijkbaar met waar ze nu staan.
Nieuw bodembeschermingsgebied
Het verlies aan zeenatuur wordt gecompenseerd door een nieuw bodembeschermingsgebied in zee van ongeveer 25.000 hectare.

Het bodembeschermingsgebied komt te liggen voor de kust van Voorne-Putten, Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. Binnen dit gebied krijgt de natuur extra bescherming. E komen ook vogelrustgebieden. Het Bodembeschermingsgebied is onderdeel van het natuurgebied Voordelta.
Meer weten?
De werkzaamheden duren van 2008 tot en met 2011. Kijk voor meer informatie over de Natuurcompensatie Hoek van Holland en ’s-Gravenzande op www.delflandsekust.nl of breng een keer een bezoek aan het informatiecentrum Deflandse Kust. Kijk voor meer informatie over Natuurcompensatie door een nieuw bodembeschermingsgebied op www.voordelta.nl
terug naar bovenNieuws en voorlichting
Documentatie & Informatie
PMR/750 hectare natuur en recreatie Albrandswaardse Variant Basisplan Rijksadviseur Inrichting Buytenland Folder Ruimte voor Groen.pdf Informatiekrant Buytenland nr 1 Informatiekrant Buytenland nummer 2 Informatiekrant Buytenland_mei 2009.pdf Kennisgeving inspraak startnotitie MER Natuurwinst (golf).pdf Ontwikkelperspectief Ruimte voor Groen (definitief) Programma van Eisen Zuid-Hollands Landschap en ANWB Startnotitie MER Buytenland
