De G1000Zuid-Holland is onderweg! Ruim 300 deelnemers ontwikkelen in het Burgerberaad voorstellen voor de toekomst van Zuid-Holland. Over de onderwerpen wonen, leefbaarheid, verkeer en vervoer en de toekomst van het platteland zijn deelnemers met elkaar in dialoog gegaan over de vraag ‘wat vind jij dat er anders moet in Zuid-Holland?’. De resultaten, het Burgerakkoord, worden na de Provinciale Statenverkiezingen gepresenteerd en aan de nieuwe Statenleden overhandigd.
Met de G1000Zuid-Holland geven inwoners richting aan de plannen van het nieuwe provinciebestuur. Provinciale Staten hebben namelijk voor de start van het Burgerberaad met de stichting G1000.nu een overeenkomst gesloten waarin staat dat de Statenleden de uitkomsten overnemen of publiekelijk uitleggen waarom zij dat met sommige uitkomsten (nog) niet doen.
Werken aan het Burgerakkoord
Op 12 januari begon de G1000Zuid-Holland in Rotterdam met de Burgertop over het onderwerp wonen. De week erop volgden er nog twee Burgertoppen, in Bodegraven en Oud-Beijerland. Daar waren de onderwerpen respectievelijk de toekomst van het platteland en leefbaarheid, verkeer en vervoer. Aan elk van de bijeenkomsten deden ongeveer 100 Zuid-Hollanders mee.
In de komende weken komen de deelnemers nog meerdere keren bij elkaar om verder te spreken over hun onderwerpen. Samen werken ze aan voorstellen die ze uiteindelijk aan hun mede-deelnemers gaan presenteren. In een stemming bepalen de deelnemers dan welke voorstellen worden meegenomen in het Burgerakkoord.
Meer weten of meekijken
Wil je meer weten over de G1000Zuid-Holland, kijk dan op de website van het Burgerberaad www.g1000zuidholland.nl . Vanaf begin februari kun je daar ook alle ideeën van de deelnemers bekijken en een reactie achterlaten. Om op de hoogte te blijven kun je je aanmelden voor de nieuwsbrief: https://g1000zuidholland.nl/#nieuwsbrief
Bij de afsluitende bijeenkomsten over elk van de drie onderwerpen zijn plekken voor toeschouwers en dat geldt ook voor de slotconferentie in het provinciehuis. Al deze bijeenkomsten zijn op een zaterdag. Belangstelling om te komen: stuur een berichtje aan info@g1000zuidholland.nl.
Samenwerking
De G1000Zuid-Holland is een initiatief van de provincie Zuid-Holland en de begeleiding is in handen van de onafhankelijke stichting G1000.nu. Aan het Burgerberaad doen inwoners mee die door loting zijn aangewezen, plus een klein aantal ambtenaren, politici en werkgevers.
Impressie Burgerberaad wonen
