Ga naar de inhoud
Provincie Zuid-Holland
Zoeken
Direct naar
Menu
  • Home
  • OnderwerpenOnderwerpen

    • Wonen en Ruimte
    • Verkeer en Vervoer
    • Natuur en Landschap
    • Economie
    • Energie
    • Kwaliteit openbaar bestuur
    • Internationaal
    • Gezonde en veilige leefomgeving
    • Milieu
    • Samenleving
    • Klimaatadaptatie
    • Omgevingsbeleid
    • Digitaal Zuid-Holland
  • ActueelActueel

    • Podcast
    • Provinciaal archief
    • Nieuwsbrieven
    • Nieuws
    • Verkeersinformatie
    • Bekendmakingen
    • N-wegen
    • Participatie
    • Na 75 jaar vrijheid
  • Politiek en bestuurPolitiek en bestuur

    • Bestuur
    • Coalitieakkoord 2023-2027
    • Ons provinciehuis
    • Werken voor de provincie
    • Kennis Zuid-Holland
    • Provinciale Staten
    • Missie en visie
    • Feiten, cijfers en kaarten
    • Interim-Management Consult
    • Provinciale Adviescommissie Leefomgevingskwaliteit (PAL)
    • Provinciedichter
  • Online regelenOnline regelen

    • Leges infrastructuur
    • Subsidies
    • Vergunningen
    • Melding & verzoek
    • Bezwaar & klacht
    • Informatie
    • Overig
    • Ter inzage
    • Provinciale regelingen
    • Feiten, cijfers en kaarten
    • Huisstijl
    • Inkoop en aanbesteden
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken bij
Direct naar
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken bij
  1. Home ›
  2. Actueel ›
  3. Verkeersinformatie ›
  4. Werkzaamheden busstation Gorinchem
Deel dit op
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op LinkedIn

Lees voor

Werkzaamheden busstation Gorinchem

Gepubliceerd op 16 juni 2023


De digitale informatieborden bij busstation Gorinchem worden vervangen. De werkzaamheden starten 19 juni 2023. De bussen rijden volgens  dienstregeling.

Vanaf 19 juni 2023 worden er 8 nieuwe digitale informatieborden op busstation Gorinchem geplaatst en aangesloten. De werkzaamheden duren tot en met 30 juni en vinden buiten de spits plaats, van 9.00 tot 16.00 uur. De vertrektijden van de bussen wijzigen niet. Wel kan de opstaphalte wijzigen. Dit wordt op het busstation aangegeven.

Vanaf 30 juni 2023 kunnen reizigers de digitale reisinformatie tijdelijk aflezen van kleine digitale informatieborden. Dit komt doordat er nog geen energievoorziening is. De kleine digitale informatieborden werken op een accu. Wanneer de energievoorziening er is worden de kleine digitale informatieborden vervangen door grote digitale borden.

Werkzaamheden

De aannemer voert eerst grond-, kabel- en straatwerkzaamheden uit, in combinatie met een ondergrondse borging om een verbinding te maken tussen het perron en het NS-gebouw. Hiervoor worden graafmachines, hijskranen en hoogwerkers gebruikt. Dit kan geluidsoverlast geven.

In de gemeente Gorinchem komen in totaal 18 nieuwe digitale informatieborden. Naast de 8 informatieborden op het busstation Gorinchem gaat dit om de vervanging van 4 grote digitale borden bij de haltes en worden er 6 kleine digitale informatieborden geplaatst.

Nieuwe digitale informatieborden

De digitale informatieborden bij bushaltes in de provincie Zuid-Holland zijn verouderd en zitten aan het einde van hun levensduur. De nieuwe digitale informatieborden heten DRIS-displays (Dynamische Reis Informatie Systemen). Ze zijn moderner en duurzamer dan de oude. Op de digitale borden staat hoe laat de bussen vertrekken. Op elk bord zit een drukknop of toetsenbord voor audiobegeleiding. Zo kunnen slechtzienden horen wat er op het bord staat.

Tot de zomer van 2023 worden bij ruim 850 haltes in de provincie Zuid-Holland nieuwe digitale informatieborden geplaatst. Door een efficiënte plaatsing op bushaltes met veel instappers, worden er meer reizigers bediend. De vernieuwde weergave van de reisinformatie én de voorleesfunctie zorgen voor een betere begrijpelijkheid en toegankelijkheid van voor alle reizigers. Ruim 200 haltes in de provincie Zuid-Holland, waar nu nog geen digitaal informatiebord staat, krijgen de komende maanden een nieuw digitaal informatiebord. Dit zijn haltes waar bijvoorbeeld veel reizigers gebruik van maken of haltes waar belangrijke voorzieningen in de buurt zijn. Samen met de digitale informatieborden langs de R-net haltes, welke blijven staan, komt het totaal op ruim 1.000 stuks.


Meer informatie

  • Openbaar vervoer in Zuid-Holland
  • Reisinformatie
  • Volg ons op Twitter!

Krachtig Zuid-Holland

Facebook
Twitter
LinkedIn
  • Archief website
  • Cookies
  • Privacy
  • Toegankelijkheid
  • Home
  • Onderwerpen
  • Actueel
  • Politiek en bestuur
  • Online regelen
  • Contact