Doelgroep
Aanvraagperiode
1 januari 2026 t/m 31 december 2027
Verplichte bijlagen
Deze bijlagen dien je in te vullen en mee te sturen met de aanvraag.
Subsidie voor het maken van een lokaal energiesysteem
De provincie Zuid-Holland vindt het belangrijk dat bewoners kunnen meedoen aan energieprojecten in de buurt. Zo wordt de verandering naar duurzame energie eerlijker en helpen bewoners zelf mee aan deze verandering. Daarom is er subsidie voor organisaties in de buurt die een energieproject doen. We noemen deze organisaties een lokaal energie-initiatief (LEI). Dat kunnen bijvoorbeeld energiecoöperaties, stichtingen of verenigingen zijn. Werk je als LEI aan het maken van een lokaal energiesysteem? Dan kun je een aanvraag doen voor de subsidie LEI gericht op het tot stand brengen van een lokaal energiesysteem.
Subsidie aanvragen
Heb je alle bijlagen die onder 'Nodig om een aanvraag te doen' staan? Klik dan hieronder op de knop 'Aanvragen organisaties'. Log in met eHerkenning om een subsidie aan te vragen.
Lees meer informatie over hoe je een subsidie aanvraagt.
Waarvoor je subsidie kunt aanvragen
Je kunt subsidie krijgen voor een van de volgende activiteiten:
- Je bereidt het project voor tot het moment van bouwen (voorbereidingsfase). Bijvoorbeeld met avonden voor bewoners, communicatie en experts inhuren.
- Je begeleidt het project vanaf het moment van bouwen (realisatiefase).
Eisen
Dit zijn de eisen voor deze subsidie:
- Bewoners mogen meedenken over en meedoen aan je project.
- De mensen van projecten en energie-organisaties willen samenwerken.
- Je werkt in ieder geval samen met 2 andere organisaties. Je beschrijft in het plan van het project hoe je jullie tijd en middelen verdeelt.
- Als je oplossingen bedenkt voor opslag of flexibiliteit, gebruik je bewezen technieken. Dat betekent dat bewezen is dat de oplossingen werken. Met opslag bedoelen we bijvoorbeeld een batterij voor de buurt. Flexibiliteit betekent dat je ervoor zorgt dat het energienet minder vol raakt: mensen gebruiken dan minder stroom tegelijkertijd.
- Je gemeente weet wat je plannen zijn en daar heb je bewijs voor. Bijvoorbeeld mails van en naar het e-mailadres van de gemeente.
- Je organisatie heeft een KvK-nummer en bankrekening.
- Je project houdt rekening met inclusiviteit. Dat betekent dat je ervoor zorgt dat iedereen mee kan doen.
- Bewoners en andere belangrijke partijen uit de buurt steunen het project.
- Je activiteiten zijn vooral voor je eigen omgeving.
- Je begint met je activiteit binnen 2 maanden nadat wij hebben besloten dat je de subsidie krijgt. De activiteit moet binnen 3 jaar klaar zijn.
- Je bent nog niet begonnen met de activiteiten.
- Je deelt je kennis en resultaten met ons, Energie Samen Zuid-Holland en je gemeente.
- Je hebt nog geen subsidie gekregen voor deze activiteiten.
Bekijk paragraaf 6 van de subsidieregeling Lokale initiatieven energietransitie Zuid-Holland voor een compleet overzicht van alle eisen.
Beschikbaar per aanvrager
Je kunt subsidie krijgen voor maximaal 50% van de kosten die je maakt. We geven geen subsidie minder dan € 2.500,- of meer dan € 40.000,-.
Nodig om een aanvraag te doen
- een plan van het project. Gebruik hiervoor het ‘Format projectplan LEI Zuid-Holland’.
- een berekening van de kosten en inkomsten met uitleg. Gebruik hiervoor het ‘Format begroting LEI Zuid-Holland’. (let op: laat hierin duidelijk zien of de kosten bij voorbereiding of uitwerking horen)
- een kopie van de statuten of bewijs van oprichting
- officieel bewijs van inschrijving (uittreksel) bij de Kamer van Koophandel, maximaal 2 jaar oud
- machtiging: bewijs dat een persoon of organisatie namens jou zaken mag doen (als dat nodig is)
Soms moet je nog andere informatie meesturen. Dit staat in het aanvraagformulier.
Beoordeling aanvraag
We verdelen de subsidie op volgorde van binnenkomst van complete aanvragen.
Na de aanvraag
Je kunt eenvoudig alles rond jouw aanvraag volgen en regelen via het subsidieportaal.
Meer informatie
Ben je van plan om subsidie aan te vragen en wil je meer weten? Mail naar [email protected].