Provincie draagt Ridderkerk op weer te samenwerken met regiogemeenten
Ridderkerk moet weer samenwerken met de regio Rotterdam, dat draagt de provincie op. De gemeente wil een eigen woonruimte verdeelsysteem opzetten en stapte eerder al uit het regionaal samenwerkingsverband. Elf regiogemeenten, het ministerie van VRO en woningcorporaties vroegen Ridderkerk al te stoppen met die plannen. De provincie grijpt nu in, een unicum.
Het provinciebestuur ziet dat de Ridderkerkse plannen het moeilijker maken om een sociale huurwoning te vinden. Door het optuigen van een woonruimteverdeelsysteem moeten mensen uit Ridderkerk en de rest van de regio zich voor twee systemen inschrijven en daar actief blijven anders zijn er minder woningen voor hen beschikbaar. Tegelijkertijd wordt geen woning extra toegevoegd met dit plan. Daarom grijpt de provincie in, een unicum in Nederland.
De afgelopen maanden is intensief overleg gevoerd, vergaderd en zelfs een bemiddelaar ingezet om tot een oplossing te komen. Ondanks aandringen van de gehele regio, woningcorporaties en het Rijk wil Ridderkerk doorgaan met de plannen. De provincie kondigde eerder al aan dat dan ingegrepen zou worden. Dat is nu officieel besloten.
Samenwerken
Volgens de provincie is samenwerken de beste manier om het woningtekort aan te pakken. De komende twee maanden moet de hernieuwde samenwerking worden ingevuld. Iets dat tot afgelopen jaar de standaard manier van werken was. De bedoeling is dat de woningzoekenden nu beschermd worden tegen extra gedoe.
“Ik baal hiervan.” zegt gedeputeerde Volkshuisvesting Anne Koning. “Veel liever had ik dit niet gedaan, maar we kunnen niet anders. Ridderkerk is een gemeente met veel sociale huurwoningen en goede nieuwbouw. Dat is echt iets waar we waardering voor hebben. Het is zonde dat we met zijn allen tijd en energie steken in een plan dat niets oplost. Terwijl we allemaal hetzelfde willen: mensen snel en simpel aan een goed huis helpen.”
Wanneer ook aan deze aanwijzing geen gehoor wordt gegeven dan kan de provincie besluiten de samenwerking zelf in te stellen. Woensdag 10 december is door SGP en J21 een actualiteitendebat aangevraagd over het dossier.
