Doelgroep
Aanvraagperiode
12 juli 2025 t/m 1 januari 2030
Subsidie voor openbaar vervoer op aanvraag, op plekken waar geen normaal openbaar vervoer is
De provincie Zuid-Holland wil dat alle plekken goed bereikbaar zijn, ook plekken waar geen bussen of treinen rijden. En we willen dat alle groepen mensen goed op hun bestemming kunnen komen, ook bijvoorbeeld ouderen of mensen met een beperking. Hiervoor is er de subsidie Collectief vraagafhankelijk vervoer (CVV).
Subsidie aanvragen
CVV is openbaar vervoer dat je op aanvraag gebruikt, zoals een deeltaxi. Gemeenten, of samenwerkingsverbanden van gemeenten, kunnen hier samen met ons voor zorgen. Wij maken met gemeenten afspraken in een contract hoe ze dit vervoer kunnen organiseren. Hierin staan ook afspraken over hoe het CVV wordt betaald. Deze afspraken noemen wij de subsidie Collectief vraagafhankelijk vervoer. Je kunt deze subsidie dus niet zelf aanvragen.
Termijn
De subsidie geldt voor de looptijd van het contract met de gemeenten. We bepalen het precieze bedrag op basis van de hoeveelheid ritten en de kosten van de organisatie.
Eisen voor de subsidie
Dit zijn de eisen voor gemeenten voor deze subsidie:
- Ze hebben een contract met ons voor CVV.
- Ze hebben zelf een contract met 1 of meer vervoerders die zorgen voor de uitvoering van het CVV.
Bekijk paragraaf 3.2.3 van de subsidieregeling Mobiliteit Zuid-Holland voor een compleet overzicht van alle eisen.
Contact
Ben je van plan om subsidie aan te vragen en wil je meer weten? Neem dan gerust contact met ons op via het Contactcentrum. Mail naar [email protected] of bel naar 070 441 6622.