Met Keti Koti herdenkt en viert de provincie Zuid-Holland op 1 juli de afschaffing van de slavernij. Keti Koti komt uit het Sranan Tongo (Surinaams) en betekent ‘verbroken ketenen’. De dag markeert de afschaffing van de slavernij in Suriname en het Caribisch gebied.
We nodigen je uit
Graag nodigen wij je uit om deze bijzondere dag te beleven samen met statenleden, bestuurders en medewerkers van de provincie. Ook als je Keti Koti nog niet kent, ben je van harte welkom om kennis te maken, te luisteren en met anderen in gesprek te gaan.
Op het programma staan onder meer een lezing door Peggy Wijntuin, adviseur Nederlands koloniaal en slavernijverleden, een optreden van spoken word artiest Carina Fernandes. De bijeenkomst wordt gepresenteerd door statenlid Erica van Engel en ingeleid door gedeputeerde Jeroen van Dijken.
Provincievlag halfstok op 30 juni
Tijdens de Provinciale Statenvergadering van 3 juni 2026 is besloten om het provinciale vlaggenprotocol aan te vullen en voortaan jaarlijks te vlaggen op 30 juni en 1 juli. Op 30 juni worden jaarlijks de slachtoffers van het slavernijverleden herdacht en zal de provincievlag halfstok hangen. Op 1 juli wordt de provinciale vlag weer in top gehesen, ook ter viering van de afschaffing van de slavernij.
