Ga naar de inhoud

Translate page

We use WeGlot to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Select language


Provincie Zuid-Holland (naar homepage)
Zoeken
Direct naar
  • Home
  • Onderwerpen
    • Brede welvaart
    • Circulair
    • Economie
    • Energie
    • Erfgoed en cultuur
    • Gezondheid en welzijn
    • Internationaal
    • Klimaatadaptatie
    • Kwaliteit openbaar bestuur
    • Landbouw
    • Luchtvaart
    • Milieu
    • Natuur en Landschap
    • Omgevingsbeleid
    • Recreatie, toerisme en sport
    • Ruimte
    • Verkeer en vervoer
    • Voedsel
    • Water
    • Woningbouw
    • Zuid-Holland Digitaal
  • Actueel
    • Bekendmakingen
    • Kennis Zuid-Holland
    • Nieuws
    • Nieuwsbrieven
    • N-wegen
    • Participatie
    • Podcast
    • Provinciaal archief
    • Ter inzage
    • Verkeersinformatie
  • Politiek en bestuur
    • Provinciale Staten
    • Gedeputeerde Staten
    • Commissaris van de Koning
    • GS-Besluiten
    • Begroting Zuid-Holland
    • Coalitieakkoord 2023-2027
    • Declaraties en dienstreizen
    • Geodata en kaarten
  • Online regelen
    • Belastingen en leges
    • Bezwaren en klachten
    • Informatie
    • Meldingen en verzoeken
    • Provinciale regelingen
    • Subsidies
    • Vergunningen
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken voor
Direct naar
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken voor
  1. Home ›
  2. Actueel ›
  3. Nieuws ›
  4. Zuid-Holland wil proeftuin zijn voor nieuwe energietechnologie
Deel dit op
  • Delen op Facebook
  • Delen op X
  • Delen op LinkedIn

Lees voor

Zuid-Holland wil proeftuin zijn voor nieuwe energietechnologie

Gepubliceerd op 5 oktober 2026


Zuid-Holland wil nieuwe energietechnologieën sneller in de praktijk brengen. De provincie heeft daarvoor veel kennis, innovatieve bedrijven en een sterke maritieme en offshore sector. Ook biedt de Noordzee ruimte om nieuwe technieken onder realistische omstandigheden te testen.

Dat zei gedeputeerde Arno Bonte (Energie) vandaag tijdens het International Conference on Ocean Energy (ICOE-OEE) in Den Haag. Op dit internationale congres komen bedrijven, onderzoekers, overheden en investeerders uit de hele wereld samen. Zij delen kennis over nieuwe technieken om energie uit golven, getijden en stromingen te winnen.

Van idee naar praktijk

Volgens Bonte zijn nieuwe ideeën alleen niet genoeg. Er is ook ruimte nodig om nieuwe technieken te bouwen, te testen en verder te ontwikkelen. Zo kunnen veelbelovende innovaties uiteindelijk op grotere schaal worden toegepast. “Zuid-Holland heeft een unieke combinatie van kennis, ondernemerschap, industrie en de Noordzee voor de deur. Daarmee kunnen we nieuwe energietechnologieën testen en verder brengen: van de tekentafel naar de praktijk.”

Die ambitie krijgt op verschillende plekken in Zuid-Holland al vorm. Zo kunnen ondernemers en onderzoekers nieuwe technieken ontwikkelen en testen bij Campus@Sea in Scheveningen, Fieldlab Lake Oostvoorne en de Offshore Test Site voor de kust van Scheveningen.

Ook ondersteunt de provincie nieuwe energie- en klimaattechnologie via het Innovatieprogramma Energie & Klimaat. Dit doet de provincie samen met InnovationQuarter en TNO. Het doel is om veelbelovende innovaties sneller verder te brengen: van een eerste idee en test naar toepassing op grotere schaal.

Samenwerken over grenzen heen

Internationale samenwerking is daarbij belangrijk. Onderzoekers, ondernemers, overheden en investeerders kunnen door kennis en ervaringen te delen sneller nieuwe technieken ontwikkelen. Bonte is daarom blij dat de internationale oceaanenergiesector deze week in Zuid-Holland samenkomt. “De energietransitie stopt niet bij de provinciegrens. Door kennis te delen, samen te testen en van elkaar te leren, kunnen we innovaties sneller in de praktijk brengen. We verwelkomen de deelnemers ook na deze week graag weer in Zuid-Holland.”

Het International Conference on Ocean Energy (ICOE-OEE) vindt van 5 tot en met 7 oktober plaats in Amare in Den Haag. Ruim 600 deelnemers uit Europa, Canada en de Verenigde Staten komen samen om kennis en innovaties rond energie uit golven, getijden en stromingen te delen.


Meer informatie

Start-up Slow Mill wekt elektriciteit op met de golven van de Noordzee.

  • Energie
  • Volg ons op Mastodon
  • Volg ons op Bluesky
  • Volg ons op Threads
  • Volg ons op X

Krachtig Zuid-Holland

Volg ons op sociale media

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • Mastodon
  • Instagram
  • Archief website
  • Cookies
  • Privacy
  • Toegankelijkheid
  • Ict-kwetsbaarheid melden
  • Home
  • Onderwerpen
  • Actueel
  • Politiek en bestuur
  • Online regelen
  • Geodata en kaarten
  • Organogram
  • Contact
  • Vacatures