
Over de werkzaamheden
Vanaf september 2026 tot en met mei 2027 voeren we in fases het groot onderhoud uit aan de wegvakken van de N214 (de delen tussen de kruispunten en rotondes).
Dat combineren we met verbeteringen voor de verkeersveiligheid. Het gaat onder andere om de volgende werkzaamheden:
- De N214, de parallelwegen en fietspaden krijgen nieuw en duurzamer asfalt; de productie vergt minder energie en er komt minder CO2 vrij. Net als in de huidige situatie wordt vanaf de rotonde N214/Gorissenweg tot aan de rotonde N214/Grotewaard een geluid verminderend asfalt gebruikt.
- De hoofdrijbaan van de N214 wordt aan beide kanten van de weg voorzien van bermverharding met het oog op de verkeersveiligheid.
- De openbare verlichting wordt vervangen door dimbare ledverlichting.
Voor de veiligheid voor de fietsers wordt op de fietspaden aan beide zijden van het fietspad kantmarkering aangebracht. - De aansluiting van het benzinestation aan de noordzijde van de N214 wordt verbeterd.
- De aansluiting N214/Wijngaardsesteeg wordt aangepast voor een veiliger oversteek voor fietsers. De noordelijke Wijngaardsesteeg wordt hiervoor afgesloten voor personenauto’s en vrachtverkeer door inpassing van een landbouwsluis. Hulpdiensten houden wel toegang.
- Het linksafvak op de N214 wordt opgeheven en er komt een middengeleider zodat fietsers de N214 gefaseerd kunnen oversteken.
- Op de Elzenweg komen enkele verkeersplateaus;
- Op het kruispunt N214/Laantje komen plateaus en een snelheidsverlaging (naar 50 km/u).
- De duikers onder de weg worden vervangen of verbeterd.
Projectdetails
- Startdatum: september 2026
- Looptijd: 1 jaar, tot en met mei 2027
- Locatie: delen van de N214, tussen de kruispunten en rotondes
- Partners: Iv, Van der Helm Milieubeheer B.V.
- Aannemer: Mourik B.V.
Planning
Legenda
- Afgelopen
- Aankomend
1e helft 2026: aanbesteding en opdracht aan de aannemer (Status: Afgelopen)
Fase 1: weekendafsluiting vrijdag 25 september t/m zondag 27 september 2026 (Status: Aankomend)
Fase 1 van de werkzaamheden: Rotonde N214-Damsweg. De weg is 1 weekend afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 1 onderaan de pagina.
Fase 2: wegafsluiting maandag 28 september t/m vrijdag 16 oktober 2026 (Status: Aankomend)
Fase 2 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-N482 en de rotonde N214-Damseweg. De weg is 3 weken afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 2 onderaan de pagina.
Fase 3: weekendafsluiting vrijdag 16 oktober t/m zondag 18 oktober 2026 (Status: Aankomend)
Fase 3 van de werkzaamheden: Rotonde N214-N482. De weg is 1 weekend afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 3 onderaan de pagina.
Fase 4: wegafsluiting maandag 19 oktober t/m vrijdag 6 november 2026 (Status: Aankomend)
Fase 4 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-N481 en de rotonde N214-N482. De weg is 3 weken afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 4 onderaan de pagina.
Fase 5: wegafsluiting vrijdag 6 november t/m zondag 15 november 2026 (Status: Aankomend)
Fase 5 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-N481 en de rotonde N214-N482. De weg is 1 weekend en 1 week afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 5 onderaan de pagina.
Fase 6: maandag 1 maart t/m zondag 21 maart 2027 (Status: Aankomend)
Fase 6 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-Damseweg en het kruispunt N214-N216. De weg is 3 weken afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 6 onderaan de pagina.
Fase 7: maandag 22 maart t/m zondag 11 april 2027 (Status: Aankomend)
Fase 7 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-N216 en de rotonde N214-Gorissenweg. De weg is 3 weken afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 7 onderaan de pagina.
Fase 8: maandag 12 april t/m zondag 25 april 2027 (Status: Aankomend)
Fase 8 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-Grotewaard en het kruispunt N214-Minkeloos, exclusief de rotonde N214-Middenweg. De weg is 2 weken afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 8 onderaan de pagina.
Fase 9: maandag 26 april t/m zondag 2 mei 2027 (Status: Aankomend)
Fase 9 van de werkzaamheden: tussen de rotonde N214-Gorissenweg en de rotonde N214-Grotewaard. De weg is 1 week afgesloten. Bekijk de omleidingskaart fase 9 onderaan de pagina.
Kaart fase 1
Kaart fase 2
Kaart fase 3
Kaart fase 4
Kaart fase 5
Kaart fase 6
Kaart fase 7
Kaart fase 8
Kaart fase 9
Gefaseerde aanpak N214 om hinder te beperken
In de wintermaanden (december t/m februari) zijn er bijna geen werkzaamheden aan de N214 ingepland.
Om de hinder te beperken en de bereikbaarheid van de Alblasserwaard tijdens de werkzaamheden aan de N214 op peil te houden, worden de werkzaamheden aan de wegvakken van de N214 in de fases uitgevoerd. Telkens wordt een deel van de N214 tussen 2 kruispunten afgesloten en geheel gerenoveerd. Tijdens zo’n fase blijft overgrote deel van de 20 km lange N214 gewoon beschikbaar voor verkeer. In totaal zijn er 9 van deze fases voorzien die per fase 1 week tot maximaal 3 weken duren.
De werkzaamheden aan het N214-wegvak tussen de N3 en N481 zijn alleen in avonden/nachten en weekenden voorzien. Dit bij gebrek aan een goede alternatieve verbinding en om verkeershinder overdag op werkdagen in de omgeving te voorkomen.
Met de gefaseerde aanpak van de N214 blijft de hinder zo beperkt als mogelijk, en zo lokaal als mogelijk. Omleidingen worden ingesteld en lopen voornamelijk via de overige provinciale wegen in de Alblasserwaard van en naar de rijkswegen. Zie voor de fases en omleidingen de onderstaande kaarten. Zodra meer bekend is over de planning van de fasen en over de omleidingen volgt hierover meer informatie.








