Ga je subsidie aanvragen binnen deze regeling? Lees dan eerst de algemene informatie en voorwaarden op de pagina Nationaal Strategisch Plan (NSP) Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB).
LEADER is één van de onderdelen in het GLB-NSP. LEADER is de afkorting voor: Liaison Entre Actions de Développement de l’Économie Rurale.
LEADER is een vanuit de gemeenschap geleide lokale ontwikkeling. De LEADER werkwijze kan worden ingezet voor doelen op het gebied van klimaat, milieu en biodiversiteit en sociaal economische ontwikkeling van plattelandsgebieden.
Innovatie, samenwerking en integrale projecten zijn sleutelwoorden voor LEADER.
Het LEADER programma wordt sinds 2002 in Zuid-Holland uitgevoerd. Een overzicht van alle LEADER projecten is te vinden op de online projectenkaart.
Lokale Actie Groepen (LAG) leiden de plaatselijke ontwikkeling van plattelandsgebieden aan de hand van hun Lokale Ontwikkelingsstrategie (strategie). Hierin staan de selectiecriteria waarmee projecten worden beoordeeld om in aanmerking te komen voor een LEADER-subsidie.
De strategieën worden opgesteld en uiterlijk 10 mei 2023 ingediend door initiatiefgroepen in Zuid-Holland. De ingediende strategieën worden vervolgens beoordeeld door een adviescomité. Na goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgt per LEADER-gebied een openstellingsbesluit, waarmee het mogelijk wordt om LEADER-subsidie aan te vragen.
Indienen strategie
In de Oproep voor het indienen van Lokale ontwikkelingsstrategieën in het kader van LEADER GLB-NSP Zuid-Holland staan de voorwaarden omschreven voor het indienen van een strategie.
De strategie kan door een vertegenwoordiger van de beoogde LAG alleen per post, geadresseerd aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, officieel worden ingediend.
Postadres
Postbus 90602
2509 LP Den Haag
Subsidie aanvragen
Op dit moment is het nog niet mogelijk om LEADER-subsidie aan te vragen.
Doorlopende openstelling
De openstellingsbesluiten gaan de mogelijkheid bieden om doorlopend subsidie aan te vragen. Op vastgestelde data wordt het net opgehaald en de ingediende aanvragen door de betreffende LAG beoordeeld. De data kunt u te zijner tijd vinden in het openstellingsbesluit van het betreffende LEADER-gebied. De openstellingsbesluiten kunt u dan vinden op deze pagina.
Deelplafond
Elk openstellingsbesluit gaat een deelplafond bevatten. Het deelplafond is het maximale bedrag dat in totaal aan subsidies kan worden verleend in het betreffende LEADER-gebied.
Voorwaarden
De voorwaarden om in aanmerking de komen voor LEADER-subsidie kunt u straks vinden in het openstellingsbesluit en de strategie van het betreffende LEADER-gebied.
Contact
Heb je vragen? Neem dan contact op met Hester Engelsman via hm.engelsman@pzh.nl.